W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II - 22 października, dzień odpustowy w świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu odbyło się uroczyste wprowadzenie do świątyni relikwii bł. Matki Marceliny Darowskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek i bł. Siostry Ewy Noiszewskiej, męczennicy z tegoż Zgromadzenia – lekarki oraz beatyfikowanego 11.09.2016 r. Ks. Władysława Bukowińskiego z Kazachstanu.

Za jego wstawiennictwem ciężko chory ks. Mariusz Kowalski odzyskał zdrowie. Na uroczystość przybyły z Matką Generalną siostry z różnych domów Zgromadzenia. Uroczystościom przewodniczył Abp Tomasz Pety z Kazachstanu, który od lat współpracuje z Polakami, którzy w  1941r. zostali wywiezieni do Kazachstanu. Pozostawieni  na stepie, bez żadnego zabezpieczenia, przymierali z głodu. W małej miejscowości - Oziornoje, doznali cudu. Za przyczyną Matki Najświętszej w pobliskim jeziorku, które powstało po stopniałym  śniegu, pojawiło się mnóstwo ryb,  tak, że mogli rękami wydobywać je z wody. Dla upamiętnienia tego  wydarzenia w dniu dzisiejszym w  tej świątyni została poświęcona metalowa płaskorzeźba Matki Najświętszej z Oziornoje i dołączona do pozostałych 15 stacji różańcowych.