odnowiona kaplica

Odnowiona kaplica Sióstr. Pozostały drobne wykończenia oraz odtwarzanie ganku i sygnaturki.

wiosna

Wiosna w parku SS. Niepokalanek na głębokiej 1

Wesołego Alleluja

Z okazji dnia Babci i dziadka przyszło bardzo dużo osób.

konkursmaryjny

W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych szkół  podstawowych od najmłodszych do najstarszych.  Wszyscy śpiewali Maryii oczekującej Dzieciątka.

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem
Wesoła nowina:
Że Panna Czysta, że Panna Czysta
Porodziła syna!
Chrystus się rodzi, nas oswobodzi!
Anieli grają, króle witają,
Pasterze śpiewają, bydlęta klękają-
Cuda, cuda ogłaszają!

Treść podziękowania

Serdecznie dziękujemy Wam Drodzy Państwo za otrzymane dary na kapitalny remont naszej kaplicy, która po kilkudziesięciu latach od ostatniego malowania, znów stałą się piękna.

Życzenia od klasztoru

Z darem modlitwy - Siostry Niepokalanki

Trzeciego  października gościłyśmy w naszym domu, na terenie szkoły, Panią Madzię Buczek – dziennikarkę i założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych.

Jarmark

Przez pięć dni na jarosławskim Rynku odbywał się kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie oprócz pełnych emocji atrakcji pozwalało na zakup niepowtarzalnych wyrobów rękodzielniczych oraz świątecznych przysmaków.

"dziekujemy"

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Praca nauczyciela od zawsze pełniła niezwykle ważną funkcję w edukacji i wychowaniu, jednak w dzisiejszych czasach nabiera ona wyjątkowego znaczenia. Bycie dobrym nauczycielem i wychowawcą wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również a może nawet przede wszystkim zaangażowania i chęci współpracy z młodym pokoleniem, otwartości na nowe wyzwania, które stawiane są współczesnemu społeczeństwu.

Wigilia Absolwentów

W sobotę 21 grudnia 2019 r w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie – Wigilia Absolwentów.

Uroczystości odbyły się w Kolegiacie Bożego Ciała - Placu Księdza Skargi.

Przybyli reprezentanci władz Państwowych, związkowcy ze sztandarami, uczniowie szkół, mieszkańcy Jarosławia i pobliski okolic.

Konkurs recytatorski. Prawie 80 ciu uczniów wystąpiło w konkursie.

Marsz dla życia i Rodziny 15 września – Matki Bożej Bolesnej

Dużo radości sprawiły zabawy. Dzieci radośnie bawiły się do godziny 21.

Krzyż stoi w centrum każdego życia.

Krzyż jest szkołą miłości. Nie wolno nam oddzielić Krzyża od miłości Jezusa – Św. Ojciec Pio

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych w Jarosławiu oddano do użytku nowy cmentarz przy ul. Szczytniańskiej. Nowe miejsce pochówków było od lat wyczekiwane przez mieszkańców Jarosławia.

jarmark

Jak co roku przyjeżdżają do Jarosławia przedstawiciele różnych firm i prezentują swoje towary. Siostry Niepokalanki również moją swoje stanowisko, o czy świadczą białe habity. Można je zauważyć na zdjęciach z młodzieżą szkolną, przyjaciółmi, znajomymi.

Jesień na Głębokiej w Jarosławiu wyjątkowo piękna, polska złota jesień. W noc z 14/15 października wiatr strącił z drzew taką obfitość liści, że cały park został przykryty złotym dywanem.

pielgrzymka

Już po raz 23 z Jarosławia wyruszyła grupa pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II - 22 października, dzień odpustowy w świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu odbyło się uroczyste wprowadzenie do świątyni relikwii bł. Matki Marceliny Darowskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek i bł. Siostry Ewy Noiszewskiej, męczennicy z tegoż Zgromadzenia – lekarki oraz beatyfikowanego 11.09.2016 r. Ks. Władysława Bukowińskiego z Kazachstanu.

Nowy Rok szkolny rozpoczął się Eucharystią, przywitał uczniów deszczem. Czyżby to żal po skończonych wakacjach, ależ nie. Uczniowie z radością powitali szkołę, pedagogów, swoich rówieśników. Przekazali sobie ciekawe spostrzeżenia wakacyjne. Najmłodsi, którzy po raz pierwsi przekroczyli progi tej szkoły, trochę zagubieni i onieśmieleni a niekiedy przerażeni posmutnieli. Najtrudniej im było rozstać się z rodzicami ale wkrótce nawiązali ze sobą przyjazne stosunki i we wspólnym trudzie zaczęli budować zamki z klocków i cieszyć się rozlicznymi zabawkami.