Pod koniec lipca rozpoczęłyśmy prace remontowe w naszej kaplicy, będą trały przez dłuższy czas.

Boze ciało

Po Mszy świętej  uczniowie z rodzicami udali się do hali sportowej.

Dzień sportu, wkrótce zakończy się rok szkolny. Przygotowanie do wakacji.

15 czerwca Eucharystią rozpoczęłyśmy pożegnanie 3 kl gimnazjum i 8 kl szkoły podstawowej. Po Mszy św. uczniowie otrzymali figurkę Pani Jazłowieckiej, aby przypominała im miejsce, gdzie zdobywali wiedzę oraz zasłużone nagrody. Uczniowie z niższych klas przygotowali program artystyczny, po którym gimnazjaliści i klasa ósma wraz  z nauczycielami i rodzicami udała się do sali gimnastycznej, gdzie odbywała się właściwa uroczystość. Wszystko zaczęło się od wspólnego Poloneza. Niezmordowanie – do północy trwała zabawa.

W Zesłanie Ducha Świętego odbyło się po 20 latach spotkanie pierwszych absolwentów naszej szkoły. Zaproszeni także zostały siostry oraz  nauczyciele , którzy  przed laty ich uczyli. (przyjechały: s. Alberta oraz  s. Alicja). Zjazd rozpoczął się Eucharystią. Po niej zaś - część artystyczna, którą była sztuka „Chory z urojenia” a następnie wspólne spotkanie przy stole. Radości, wspomnieniom nie było końca.

2 czerwca odbył się w naszym parku szkolny Piknik Rodzinny. Pogoda dopisała. Spotkanie rodzinne rozpoczęło się Eucharystią.

Czerwiec -  miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczęłyśmy go pielgrzymką sióstr do Kalwarii Pacławskiej, do sanktuarium franciszkańskiego, pięknie położonego wśród lasów w Archidiecezji Przemyskiej. Wspólną modlitwą uczciłyśmy to miejsce. Za pośrednictwem Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca wierni  uzyskują tam wiele łask, zwłaszcza  w  sytuacjach  trudnych  do rozwiązania.

Maj jest ubogacony zielenią i pięknymi kwiatami. W nim w szczególny sposób czcimy Matkę Najświętszą, która jest jeszcze Piękniejsza od wszystkiego, co stworzone.

Siostra Maria Iwona od Matki Bożej  Pośredniczki Wszystkich  Łask – Leokadia Subotowicz  odeszła do Pana wieczorem 22 grudnia  bieżącego roku.

Urodziła się w Wilnie 6 lutego 1926 r. Została ochrzczona w Parafii Ostrobramskiej. Do Zgromadzenia wstąpiła 24.10.1953 r. w  Szymanowie. Przez 65 lat pracowała w kilku domach Zgromadzenia, najdłużej w Nowym Sączu  jako pedagog, pełniła też różne obowiązki w szkole, była księgową. Ostatnie 18 lat  życia spędziła w Jarosławiu, pracowała w księgowości, a gdy choroba już nie pozwoliła siostrze pracować, służyła Zgromadzeniu modlitwą i cierpieniem. Pogrzeb odbył się w Wigilię 24 grudnia rano. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym.  Amen.

Piękna to była uroczystość a na zakończenie sto par zatańczyło poloneza. Wśród nich była młodzież naszej szkoły.

Obecnie jest wymiana dachu. Wieżyczka została zdjęta do remontu

W pierwszą sobotę miesiąca - 6 października szkoła wraz z wszystkimi siostrami obchodziły świętowanie trzech rocznic:

• 100- lecie odzyskania Niepodległości
  • 25- lecie działalności szkoły
  • 22 rocznicę beatyfikacji Marceliny Darowskiej - założycielki Zgromadzenia.

12 października szkoła przeżywała dzień Edukacji Narodowej. Po wspólnej Eucharystii  uczniowie starszych klas przedstawili krótką scenkę z życia szkolnego i złożyli życzenia . Słodycze i piękne kwiaty były wyrazem wdzięczności za trud podjęty nad wychowaniem i edukacją młodego pokolenia.