Dzień Edukacji Narodowej, 14 października, w naszej szkole  rozpoczął się Eucharystią. Ks. kapelan Kazimierz Gadzała w homilii nawiązał do treści zaczerpniętej z Przypowieści ewangelicznej o Dobrym  Pasterzu.

Trzeciego  października gościłyśmy w naszym domu, na terenie szkoły, Panią Madzię Buczek – dziennikarkę i założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych. Przyjechała z Mamą i zaprzyjaźnionymi osobami. Wizyta w tym domu sprawiła Jej wiele radości, gdyż po raz pierwszy miała spotkanie z uczniami na terenie szkoły. Interesująco opowiadała o swoim życiu. Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem. Zadawali  wiele pytań, które głównie dotyczyły Jej osobistego życia i działalności. Zachęcała uczniów do odmawiania i ukochania modlitwy różańcowej.

Uroczystości odbyły się w Kolegiacie Bożego Ciała - Placu Księdza Skargi.

Przybyli reprezentanci władz Państwowych, związkowcy ze sztandarami, uczniowie szkół, mieszkańcy Jarosławia i pobliski okolic.

Marsz dla życia i Rodziny 15 września – Matki Bożej Bolesnej

Krzyż stoi w centrum każdego życia.

Krzyż jest szkołą miłości. Nie wolno nam oddzielić Krzyża od miłości Jezusa – Św. Ojciec Pio

jarmark

Jak co roku przyjeżdżają do Jarosławia przedstawiciele różnych firm i prezentują swoje towary. Siostry Niepokalanki również moją swoje stanowisko, o czy świadczą białe habity. Można je zauważyć na zdjęciach z młodzieżą szkolną, przyjaciółmi, znajomymi.

pielgrzymka

Już po raz 23 z Jarosławia wyruszyła grupa pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

Nowy Rok szkolny rozpoczął się Eucharystią, przywitał uczniów deszczem. Czyżby to żal po skończonych wakacjach, ależ nie. Uczniowie z radością powitali szkołę, pedagogów, swoich rówieśników. Przekazali sobie ciekawe spostrzeżenia wakacyjne. Najmłodsi, którzy po raz pierwsi przekroczyli progi tej szkoły, trochę zagubieni i onieśmieleni a niekiedy przerażeni posmutnieli. Najtrudniej im było rozstać się z rodzicami ale wkrótce nawiązali ze sobą przyjazne stosunki i we wspólnym trudzie zaczęli budować zamki z klocków i cieszyć się rozlicznymi zabawkami.

2 czerwca odbył się w naszym parku szkolny Piknik Rodzinny. Pogoda dopisała. Spotkanie rodzinne rozpoczęło się Eucharystią.

W tym okresie każdego roku zjeżdżają się licznie z różnych stron Polski, a nawet zagranicy producenci różnych towarów, produktów spożywczych wyrobów artystycznych i użytkowych , aby zaprezentować swoją twórczość. Jest to wyjątkowy czas kiedy można się zapoznać z historia Jarosławia, tutejszą tradycją i folklorem tego rejonu. Pośród pięknej muzyki można obejrzeć występy artystów oraz zwiedzić piękne zabytki naszego miasta.

Czerwiec -  miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczęłyśmy go pielgrzymką sióstr do Kalwarii Pacławskiej, do sanktuarium franciszkańskiego, pięknie położonego wśród lasów w Archidiecezji Przemyskiej. Wspólną modlitwą uczciłyśmy to miejsce. Za pośrednictwem Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca wierni  uzyskują tam wiele łask, zwłaszcza  w  sytuacjach  trudnych  do rozwiązania.

kaplica remont

Pod koniec lipca rozpoczęłyśmy prace remontowe w naszej kaplicy, będą trały przez dłuższy czas.

kwiaty

Maj jest ubogacony zielenią i pięknymi kwiatami. W nim w szczególny sposób czcimy Matkę Najświętszą, która jest jeszcze Piękniejsza od wszystkiego, co stworzone.

Boze ciało

Siostra Maria Iwona od Matki Bożej  Pośredniczki Wszystkich  Łask – Leokadia Subotowicz  odeszła do Pana wieczorem 22 grudnia  bieżącego roku.

Urodziła się w Wilnie 6 lutego 1926 r. Została ochrzczona w Parafii Ostrobramskiej. Do Zgromadzenia wstąpiła 24.10.1953 r. w  Szymanowie. Przez 65 lat pracowała w kilku domach Zgromadzenia, najdłużej w Nowym Sączu  jako pedagog, pełniła też różne obowiązki w szkole, była księgową. Ostatnie 18 lat  życia spędziła w Jarosławiu, pracowała w księgowości, a gdy choroba już nie pozwoliła siostrze pracować, służyła Zgromadzeniu modlitwą i cierpieniem. Pogrzeb odbył się w Wigilię 24 grudnia rano. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym.  Amen.

Po Mszy świętej  uczniowie z rodzicami udali się do hali sportowej.

dzien sportu

Dzień sportu, wkrótce zakończy się rok szkolny. Przygotowanie do wakacji.

Piękna to była uroczystość a na zakończenie sto par zatańczyło poloneza. Wśród nich była młodzież naszej szkoły.

15 czerwca Eucharystią rozpoczęłyśmy pożegnanie 3 kl gimnazjum i 8 kl szkoły podstawowej. Po Mszy św. uczniowie otrzymali figurkę Pani Jazłowieckiej, aby przypominała im miejsce, gdzie zdobywali wiedzę oraz zasłużone nagrody. Uczniowie z niższych klas przygotowali program artystyczny, po którym gimnazjaliści i klasa ósma wraz  z nauczycielami i rodzicami udała się do sali gimnastycznej, gdzie odbywała się właściwa uroczystość. Wszystko zaczęło się od wspólnego Poloneza. Niezmordowanie – do północy trwała zabawa.

Obecnie jest wymiana dachu. Wieżyczka została zdjęta do remontu

W Zesłanie Ducha Świętego odbyło się po 20 latach spotkanie pierwszych absolwentów naszej szkoły. Zaproszeni także zostały siostry oraz  nauczyciele , którzy  przed laty ich uczyli. (przyjechały: s. Alberta oraz  s. Alicja). Zjazd rozpoczął się Eucharystią. Po niej zaś - część artystyczna, którą była sztuka „Chory z urojenia” a następnie wspólne spotkanie przy stole. Radości, wspomnieniom nie było końca.

W pierwszą sobotę miesiąca - 6 października szkoła wraz z wszystkimi siostrami obchodziły świętowanie trzech rocznic:

• 100- lecie odzyskania Niepodległości
  • 25- lecie działalności szkoły
  • 22 rocznicę beatyfikacji Marceliny Darowskiej - założycielki Zgromadzenia.